Get Adobe Flash player

Kalendarz imprez

luty 2018
N P W Ś C Pt S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3
marzec 2018
N P W Ś C Pt S
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

O Klubie

W kilku słowach o KL Gdynia

W 1996 roku powołano Klub Lekkoatletyczny " Gdynia", który jest kontynuatorem tradycji, założonej w 1954 roku, sekcji lekkiej atletyki Stoczniowego Klubu Sportowego "Bałtyk".

Do czołowych sportowców tej sekcji zaliczyć należy olimpijczyków:

?         Jerzego Hewelta /400ppł - Montreal 1976/

?         Władysława Kozakiewicza /tyczka - Moskwa 1980/

?         Dariusza Ludwiga /10-bój - Moskwa 1980/

?         Janusza Szczerkowskiego /10-bój - Moskwa 1980/

?         Andrzeja Klimaszewskiego /skok w dal - Moskwa 1980/

?         Mariana Kolasę /tyczka - Seul 1988/

W latach 1996-2005 zawodnicy Klubu Lekkoatletycznego "Gdynia" zdobyli łącznie 258 medali, w tym :

?         3 na zawodach rangi światowej

?         41 na Mistrzostwach Polski różnych kategorii wiekowych

?         pozostałe na mityngach makroregionalnych

W w/w okresie zawodnicy zdobyli również 203 klasy sportowe.

Udział zawodników K.L. Gdynia w imprezach międzynarodowych :

1998

?         Światowe Igrzyska Młodzieży - Moskwa - Anna Wielgus tyczka brązowy medal

?         Mistrzostwa Europy Juniorów - Monika Pyrek tyczka srebrny medal

?         Mistrzostwa Europy Seniorów - Monika Pyrek, Anna Wielgus tyczka

2000

?         Igrzyska Olimpijskie - Sydney - Monika Pyrek tyczka 440 rek.Polski VIIm

?         Mistrzostwa Świata Juniorów - Santiago de Chile - Anna Wielgus tyczka VIIIm

2001

?         Mistrzostwa Świata Juniorów Mł. - Debreczyn - Katarzyna Wierzbicka tyczka

?         Mistrzostwa Europy Juniorów - Grosseto - Joanna Piwowarska tyczka

?         Mecz Baltik Team - Kowno - Grzegorz Kanawka 110ppł IIm

2003

?         Halowe Mistrzostwa Świata - Birminghen - Monika Pyrek tyczka brązowy medal

?         Mistrzostwa Świata - Paryż - Adam Kolasa tyczka

?         Puchar Europy Juniorów - Koper - Małgorzata Klimaszewska tyczka

?         Puchar Europy Juniorów - Koper - Mateusz Didenkow tyczka

2004

?         Igrzyska Olimpijskie - Ateny - Adam Kolasa tyczka

2005

?         Mistrzostwa Europy Juniorów - Kowno - Mateusz Didenkow tyczka VIm.

2006

?         Mistrzostwa Świata Juniorów - Pekin - Mateusz Didenkow tyczka IVm.

2007

?         Młodzieżowe Mistrzostwa Europy - Debreczyn - Mateusz Didenkow tyczka IXm.

2008

?         Mecz Polska-Niemcy - Słubice - Olga Grządziela 100m ppł IIm.

2009

?         Halowe Mistrzostwa Europy - Turyn - Mateusz Didenkow tyczka

2009

?         Bałtyckie Igrzyska Młodzieży - Koszalin - Łukasz Reinhardt kula IIIm.

Czołowi zawodnicy naszego Klubu:

?         Monika Pyrek/tyczka/

?         Adam Kolasa /tyczka/

?         Anna Wielgus /tyczka/

?         Joanna Piwowarska /tyczka/

?         Mateusz Didenkow /tyczka/

?         Małgorzata Klimaszewska /tyczka/

?         Anna Sobiecka /tyczka/

?         Jacek Torliński /tyczka/

?         Grzegorz Kanawka /110ppł,400ppł/

?         Aneta Musiał /7-bój/

?         Paweł Grubecki /tyczka/

?         Piątkowska Agnieszka /tyczka/

?         Arkadiusz Bunik /10-cio -bój,110ppł/

?         Dagmara Jawień /tyczka/

?         Aleksandra Żelechowska /wzwyż/

?         Olga Frąckowiak /tyczka/

?         Olga Grządziela /100mppł, 100m/

?         Damian Leman /10-cio bój/

?         Tomasz Kaszuba /400mppł/

?         Michał Kass /tyczka/

Należy zaznaczyć, że wymienieni zawodnicy to w większości reprezentanci naszego kraju oraz członkowie kadry narodowej.

Zajęcia szkoleniowe prowadzone są na hali tartanowej GOSiR-u w Gdyni oraz na stadionach Trójmiasta przez Bogusławę Klimaszewską i Andrzeja Klimaszewskiego a także przy pomocy byłych zawodników S.K.S. "Bałtyk". Bogusława Klimaszewska jest również trenerką kadry narodowej powoływaną na imprezy międzynarodowe.

Zarząd K.L. "Gdynia" :

 

 

1996 - 2002

2002 - 2008

od 28.09.2008

od 16.12.2010

Prezes

1. Kazimierz Torliński

1. Sławomir Didenkow

1. Sławomir Didenkow

1. Marek Hudzik

V-ce Prezes

2. Andrzej Klimaszewski

2. Andrzej Klimaszewski

2. Andrzej Klimaszewski

2. Andrzej Klimaszewski

V-ce Prezes

3. Edward Szymczak

3. Edward Szymczak

3. Edward Szymczak

3. Edward Szymczak

Skarbnik

4. Halina Wielgus

4. Bogusława Klimaszewska

4. Bogusława Klimaszewska

4. Bogusława Klimaszewska

Członek Zarządu

-

-

5. Wieńczysław Stępnicki

5. Wieńczysław Stępnicki

Członek Zarządu

-

-

6. Grzegorz Olszewski

6. Grzegorz Olszewski



od 12.12.2012

 

od 09.12.2014

 

Prezes

1.Marek Hudzik 

Prezes

1.Marek Hudzik 

V-ce Prezes

2.Andrzej Klimaszewski

V-ce Prezes

2.Andrzej Klimaszewski

Skarbnik

3.Bogusława Klimaszewska

Skarbnik

3.Bogusława Klimaszewska

Członek Zarządu

4.Grzegorz Olszewski

Członek Zarządu

4.Grzegorz Olszewski

 

Klub Lekkoatletyczny "Gdynia" prowadzi szeroko zakrojoną akcję naborowo- szkoleniową mającą na celu objęcie treningiem specjalistycznym najbardziej uzdolnionnej młodzieży szkół gdyńskich oraz propagowanie lekkiej atletyki na terenie naszego miasta.

 

opracował Andrzej Klimaszewski

Szkolenie dzieci i młodzieży współfinansuje miasto Gdynia:
Rozwój kariery zawodniczki Agnieszki Kaszuba wspiera Poradnia Okulistyczna
Dr n. med Macieja Gawęckiego